Laserowe urządzenia wielofunkcyjne – czy warto?

Sprzęt typu all-in-one łączy w sobie wszystkie najważniejsze funkcje drukarki, skanera i kopiarki. Jego wielozadaniowość i wszechstronność sprawiły, że jest chętnie kupowany zarówno przez użytkowników prywatnych, jak i firmy oraz instytucje. Na co warto zwracać uwagę przed zakupem konkretnego modelu?

Urządzenia wielofunkcyjne – podstawowe informacje

Zakup sprzętu wykorzystującego do druku specjalny proszek wiąże się z większym wydatkiem, niż modelu atramentowego. W przypadku nawet średnio intensywnej eksploatacji różnica może zwrócić się nawet po kilku miesiącach użytkowania. Czym kierować się podczas zakupu?

Z trzech dostępnych funkcji najczęściej korzysta się z drukowania, dlatego parametry techniczne drukarki są kluczowe przy wyborze urządzenia. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na szybkość wydruku. W przypadku gdy ze sprzętu będzie korzystała wyłącznie jedna osoba, ten parametr ma mniejsze znaczenie, jednak gdy będzie on przeznaczony do pracy z kilkoma lub kilkunastoma osobami, wówczas jest to niezmiernie ważne. Do zastosowań prywatnych maksymalna prędkość wydruku na poziomie 20 stron na minutę będzie zupełnie wystarczająca, natomiast w przypadku pracy w biurze, lepszym wyborem będzie model drukujący około 40 stron na minutę.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze laserowego urządzenia wielofunkcyjnego jest skaner, a dokładniej jego rozdzielczość. W przypadku skanowania wyłącznie dokumentów, wystarczy model oferujący jakość na poziomie 600×600 dpi. Jeżeli użytkownik zamierza skanować fotografie, lepszym wyborem będzie model skanujący w rozdzielczości 1200×1200 dpi.

Warto również zwracać uwagę na dodatkową funkcjonalność. Laserowe urządzenie wielofunkcyjne z wbudowanym modułem Wi-Fi – https://www.drtusz.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-laserowe-c-537.html może bezprzewodowo łączyć się ze wszystkimi komputerami będącymi w zasięgu sieci, co znacząco poprawia komfort użytkowania sprzętu.

Comments are closed.