Zalety drukarek laserowych

Jedną z najważniejszych zalet urządzeń wykorzystujących do druku specjalny proszek zamknięty w tonerach jest wysoka prędkość drukowania. To właśnie ona sprawia, że z jednej drukarki może jednocześnie korzystać kilka, a nawet kilkanaście osób. Jakie jeszcze parametry techniczne wpływają na pracę sprzętu?

Cechy drukarek laserowych

Kupując urządzenie tego typu, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów technicznych decydujących o pracy drukarki.

Jednym z nich jest ilość pamięci operacyjnej RAM, która odpowiada za szybkość pracy urządzenia. W tym przypadku zasada jest prosta, im więcej, tym lepiej. Podstawowe modele mają wbudowane od 64 do 512 MB, natomiast bardziej zaawansowane drukarki laserowe dostępne przez sklep Dr Tusz wykorzystywane w dużych korporacjach i instytucjach dysponują pamięcią 2 GB.
Kolejnym istotnym parametrem jest rozdzielczość, która jest szczególnie ważna w przypadku kolorowych wydruków. Produkując wyłącznie monochromatyczne dokumenty, jakość nie jest aż tak istotna, natomiast drukując fotografie warto wybierać modele oferujące maksymalną rozdzielczość na poziomie 1200×1200 dpi.

Należy również sprawdzić obciążenie normatywne. Tego typu informacje zazwyczaj znajdują się w instrukcji obsługi urządzenia. Ten parametr określa ile stron może wydrukować drukarka w ciągu miesiąca, by nie eksploatować zbyt intensywnie swoich podzespołów. W przypadku dużych firm i korporacji ta wartość powinna wynosić około 50 tys. stron.

Warto również pamiętać o dodatkowych funkcjonalnościach takich jak moduły Wi-Fi lub bluetooth, umożliwiających bezprzewodową pracę urządzenia. Dla osób lub firm poszukujących wielofunkcyjnego sprzętu cechującego się bardziej uniwersalnym zastosowaniem, polecane są tak zwane model all-in-one, które w jednym urządzeniu łączą najważniejsze funkcje drukarki, kopiarki i skanera.

Comments are closed.