Zalety kolorowej drukarki laserowej

Do niedawna urządzenia wykorzystujące do druku specjalny proszek były używane głównie w biurach, instytucjach oraz korporacjach. Obecnie równie chętnie kupują je nie tylko prywatni użytkownicy, ale również mikroprzedsiębiorcy. Kolorowa drukarka laserowa charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do kosztów eksploatacji – więcej na Dr Tusz.

Czym wyróżnia się drukarka laserowa?

W przeciwieństwie do urządzeń wykorzystujących do druku atrament, modele laserowe mogą być nieużywane przez długi okres, bez obawy że tusz po prostu zaschnie. Ponadto cechują się kompaktowymi rozmiarami, cichą pracą i stosunkowo niską wagą, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet w niewielkich pomieszczeniach. Kiedy warto zastanowić się nad zakupem tego typu urządzenia?

Choć koszty zakupu drukarki laserowej są wyższe niż modelu atramentowego, to eksploatacja jest nieporównywalnie tańsza. Osoby lub firmy, które produkują dużo dokumentów powinny zastanowić się nad kupnem modelu laserowego, gdyż zazwyczaj oszczędności pojawiają się już po kilku miesiącach użytkowania.
Kolejną zaletą urządzeń wykorzystujących do pracy tonery ze specjalnym proszkiem jest wysoka prędkość drukowania, która sprawia, że z drukarki jednocześnie może korzystać kilka lub kilkanaście osób bez konieczności zbyt długiego czekania na swoją kolej.

Wydruki są odporne na rozmazania i zachlapania. Nie oznacza to jednak, że można polewać je wodą, jednak zaraz po opuszczeniu podajnika są zupełnie suche. Nie trzeba czekać na całkowite wyschnięcie tuszu, tak jak ma to miejsce w niektórych modelach drukarek atramentowych, szczególnie w przypadku wydruku kolorowego.

Jednorazowa inwestycja w oryginalny toner lub wysokiej jakości zamiennik charakteryzujący się atrakcyjną ceną, w zależności od modelu drukarki umożliwia wydruk od kilkuset do kilku tysięcy stron.

Comments are closed.