Drukarka HP F2420

Budżetowe drukarki atramentowe cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród użytkowników prywatnych. Tego typu urządzenia mają liczne zalety, z których najważniejszą jest stosunkowo niska cena zakupu. Ponadto drukarki atramentowe są wykorzystywane m.in. do wydruku fotografii w wysokiej jakości.

Zalety drukarki HP F2420

Opisywany sprzęt to często kupowane urządzenia typu all-in-one, łączące w sobie najważniejsze funkcje skanera, drukarki i kopiarki. To właśnie wielozadaniowość i uniwersalność sprawia, że drukarki atramentowe idealnie nadają się nie tylko dla użytkownika domowego, ale również dla mikro i małych przedsiębiorców.

  • Model F2420 produkowany przez firmę HP, w przypadku druku monochromatycznego oferuje maksymalną rozdzielczość wynoszącą 4800×1200 dpi. W kwestii wydruków kolorowych najwyższa jakość to 1200×4800 dpi. Urządzenie może być wykorzystywane zarówno do wydruków fotografii, jak i czarno białych dokumentów tekstowych. Aby zachować dobry stan techniczny sprzętu przez długi okres, miesięczne obciążenie nie powinno przekraczać 1000 wydruków.
  • Maksymalna prędkość wydruku kolorowego i czarno-białego wynosi odpowiednio 15 i 18 stron na minutę.
  • Szybki skaner oferuje 48-bitową głębię kolorów, która jest odpowiedzialna za naturalne odwzorowanie barw.
  • Maksymalna prędkość kopiarki w przypadku czerni wynosi aż 18 stron na minutę, natomiast koloru 15. To zaś w zupełności wystarczy na kserowanie nawet dużej liczby stron.

Pomimo zaawansowanych funkcjonalności, drukarka cechuje się kompaktowymi rozmiarami i niską wagę, dzięki czemu może pracować nawet na niewielkim biurku. Wyposażona jest w popularny interfejs typu USB 2.0. Do prawidłowej pracy wymaga dwóch pojemników z tuszem. Oryginalne tusze lub wysokiej jakości zamienniki charakteryzujące się atrakcyjną ceną wystarczają na wydruk kilkuset stron.

Comments are closed.