Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma Mg3650s. Jak dbać o tusze?

Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma Mg3650s to drukarka, która może sprawdzić się w każdym domu. Dużym plusem canon Canon Pixma Mg3650s jest to, że oprócz drukowania zapewnia wiele opcji dodatkowych, takich jak skanowanie czy drukowanie zdjęć.

Nie bez znaczenia jest też WiFi, gwarantujące możliwość drukowania, bez konieczności podłączania drukarki do komputera. Aby jednak urządzenie sprawnie działało, potrzebne są tusze. Jakie kupić i jak o nie dbać? 

Zamienniki lub oryginalne

W przypadku Canon Pixma Mg3650s można używać tuszy oryginalnych lub tańszych zamienników. W przypadku tych drugich, oczywiście warto stawiać na zamienniki dobrej firmy. Zakup i użytkowanie zamienników mniej znanej firmy, również zapewni możliwość drukowania, ale może podwyższyć koszty, między innymi z powodu ryzyka awarii pojemników na tusz, czy też małej ilości tuszu w środku pojemnika. Aby tusze działały, nie można dopuścić do ich zaschnięcia. 

Zasychanie głowic tuszy Canon Pixma Mg3650s

Zsychanie głowic tuszy to naturalny proces. Atrament w głowicy może zaschnąć i uniemożliwić drukowanie. Tak się dzieje – na przykład – gdy drukarka jest długi czas nieużytkowana, warto więc co jakiś czas wydrukować cokolwiek. Takie działanie zapewni drożność tuszy. Zaschnięte, często są do wymiany, można jednak pokusić się o wyczyszczenie głowic, czasem to pomaga

Czyszczenie głowic tuszy. 

W drukarce jest opcja samoczynnego czyszczenia tuszy i często pomaga w udrożnieniu ich głowic, jednak niekiedy i to nie pomaga. Przed wymianą tuszy na nowe, można spróbować wyczyścić głowice ręcznie. Idealny do tego celu jest płyn do czyszczenia głowic. Niewielką ilość płynu należy wlać na płaską, powierzchnię, położyć na to – na przykład – ręcznik papierowy i postawić na nim tusze, oczywiście głowicą do dołu. Warto pamiętać, że udrożniona głowica spowoduje wypłynięcie minimalnej ilości tuszu, a więc zabrudzenie ręcznika i powierzchni, na której został wylany płyn, zawsze więc trzeba przeznaczyć na to coś, co później będzie do wyrzucenia. Sprawdzić się może choćby zakrętka od słoika. Warto dbać zarówno o drukarkę jak i o tusze, bowiem zapewni to niskie koszty drukowania i zmniejszy ryzyko awarii urządzenia wielofunkcyjnego Canon Pixma Mg3650s.

Drukarka Canon Pixma mg3650s dostępne w tym miejscu.

Comments are closed.