Tusze do drukarki HP. Jak napełniać?

Oryginalne tusze do drukarek HP nie wszędzie są tanie. Wiele osób więc szuka sposobów jak oszczędzić na drukowaniu. Sensownym jest kupowanie tuszy w miejscu, gdzie sprzedawane są w atrakcyjnej cenie. W wielu sklepach tak jest, tusze do drukarek HP są wyraźnie tańsze niż w innych punktach handlowych. Posiadając puste tusze do drukarki HP można jednak oszczędzić w inny sposób. Wystarczy je ponownie napełnić. 

Jak napełnić pojemnik na tusz? 

Oczywiście nie każdy tusz do drukarki HP można napełnić. Wiele jednak tak. Pod naklejką z symbolem tuszu znajdują się otwory, przez które można wstrzyknąć tusz w znajdującą się w środku gąbkę. W przypadku tuszy czarnych napełnienie jest łatwiejsze, nie trzeba bowiem analizować, w który otwór – a jest ich najczęściej kilka – wstrzyknąć tusz. W przypadku tuszy kolorowych ma to bardzo duże znaczenie.

Warto spojrzeć w dane producenta – tam powinna być informacja, który kolor tuszu w jakiej części pojemnika się znajduje. Można też zajrzeć w otwory i zobaczyć na jaki kolor zabarwiona jest gąbka. Jeśli jest – na przykład – żółta, to oczywiście w ten otwór należy wstrzyknąć tusz koloru żółtego. 

Napełnianie pojemnika

W sklepach dostępne są gotowe zestawy do napełniania. Można też po prostu kupić tusz w butelkach i dowolne strzykawki z igłą. Tusz do drukarki HP napełnia się bardzo łatwo. Do otworu wprowadza się igłę i wstrzykuje z napełnionej strzykawki kilka mililitrów tuszu. Nie należy wlewać go zbyt dużo, bowiem wtedy ulec awarii mogą delikatne elektroniczne elementy pojemnika.

Bardzo ważne jest też późniejsze zaklejenie naklejki, by do otworów nie dostawało się powietrze. Raz odklejona naklejka może nie przylegać już tak jak należy, konieczne więc może być zaklejenie otworów taśmą klejącą. Napełnione prawidłowo tusze do drukarek HP będą działać dokładnie tak samo jak nowe. Oczywiście pojemników nie można napełniać w nieskończoność. Z czasem ulegają uszkodzeniu i trzeba kupić nowe. 

Comments are closed.