Funkcjonalne i ekonomiczne drukarki atramentowe do domu

Zakup drukarki do domu to wbrew pozorom niełatwe zadanie. W sprzedaży dostępnych jest wiele urządzeń różniących się między sobą ceną oraz funkcjonalnością. Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych. Zdarza się, że tani sprzęt wymaga zakupu drogich tuszy.

Cena sprzętu i materiałów eksploatacyjnych

drukarki atramentowe

Drukarki atramentowe od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników domowych. Ich podstawową zaletą jest niska cena zakupu. Markowy sprzęt drukujący w kolorze można nabyć już za 200-300 zł. Nieco droższe są urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz drukowania dają użytkownikom również możliwość kserowania i skanowania dokumentów. Niemal każda nowoczesna drukarka na tusz wyposażona jest w wymienne kartridże. W związku z tym, że koszt zakupu oryginalnych kartridżów często jest dosyć wysoki, wielu użytkowników korzysta z tańszych zamienników. Warto jednak pamiętać, że nie do wszystkich drukarek z tuszem dostępne są tańsze zamienniki. Należy również mieć świadomość, że rezygnacja z oryginalnych tuszy może wpływać na ograniczenie gwarancji producenta sprzętu.

Cechy dobrych drukarek atramentowych

Dobrej jakości drukarka z tuszem charakteryzuje się niezawodnością pod warunkiem jednak, że jest regularnie użytkowana. Jeśli sprzęt będzie używany sporadycznie, może dojść do zaschnięcia głowicy drukującej. W skrajnym przypadku oznaczać to będzie trwałe uszkodzenie sprzętu i konieczność jego naprawy lub wymiany. W przeciwieństwie do urządzeń laserowych drukarka atramentowa nie wymaga rozgrzewania. Na wyróżnienie zasługuje również niewielki hałas generowany podczas pracy. Godna podkreślenia jest też znakomita jakość wydruków. Dzięki niej domowe drukarki na tusz mogą stać się prywatnym fotolaboratorium wykorzystywanym do drukowania zdjęć.

Comments are closed.