Canon pixma ts5150 tusz oryginalny – zalety i wady

Każdy użytkownik drukarki, nawet tak dobrej, jak Canon pixma ts5150, ma świadomość tego, że prędzej czy później wyczerpie się w niej tusz, a to oznaczać będzie konieczność udania się na zakupy. Najczęściej użytkownicy decydują się w tym wypadku na kupowanie tuszy oryginalnych, czy jest to jednak dobry wybór? Jak wyglądają zalety i wady kupowania oryginalnych produktów?

Canon pixma ts5150 tusze oryginalne charakterystyka

Jak powszechnie wiadomo, drukarka atramentowa do swojego działania wymaga tuszu. Sprzedawany jest on w specjalnych pojemnikach, które umieszczane są we wnętrzu drukarki. Urządzenie podczas drukowania pobiera tusz z pojemnika i nanosi go na kartkę. Zarówno sam tusz, jak i pojemnik jest standaryzowany, więc można na rynku dostać nie tylko produkty oryginalne, lecz również zamienniki.

Czy warto wybierać modele oryginalne? Jak się okazuje, cechują się one doskonałą jakością, a co najważniejsze gwarancją producenta. Kupując taki model https://www.doktortusz.pl/canon-pixma-ts5150,k10522066002, otrzymuje się pewność, że dany model tuszu pracować będzie odpowiednio efektywnie, pozwoli wydrukować odpowiednią liczbę stron, a co najważniejsze, nie spowoduje żadnego uszkodzenia drukarki, jak ma to często miejsce w przypadku zamienników.

Oczywiście takie tusze pochodzące z oficjalnej dystrybucji mają także pewne wady. Mowa tu jest przede wszystkim o ich niezwykle wysokiej cenie, która bez większych problemów może przekroczyć 100 złotych.

Canon pixma ts5150 tusz zamiennik – czy warto wybrać?

Wiele osób widząc tak wysoką cenę oryginalnego tuszu, zastanawia się nad kupieniem zamiennika. W końcu drukować będzie tak samo, a drukarka nie wykryje, że ma do czynienia z zamiennikiem. Dlaczego więc cały czas wielu użytkowników nabywa modele oryginalne?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – pomimo wyższej ceny jest to produkt bardziej opłacalny. Nie tylko zyskuje się możliwość używania bezpiecznego tuszu, który nie będzie stanowił żadnego zagrożenia dla drukarki, lecz dodatkowo nie będzie się kupowało tuszu tak często. Model oryginalny pozwala bowiem na wydrukowanie znacznie większej ilości stron niż zamiennik.

Comments are closed.